Noclegi nad rzeką Biebrzą

Na terenie Naszego siedliska odnaleźć można różne rodzaje noclegów charakteryzujących się ładną drewnianą architekturą nawiązującą do dawnego budownictwa wschodniego Podlasia. Zamieszkać tu można w komfortowych pokojach z łazienkami, które powstały po dawnych zabudowaniach gospodarczych zaadaptowanych na klimatycznym pensjonacik, niemal 100-letnich spichlerzach pieczołowicie odrestaurowanych przez gospodarzy i przerobionych na domki letniskowe, na polu namiotowym, a także na tratwach biebrzańskich. Te ostatnie mogą być przycumowane do brzegu lub można nimi płynąć leniwie z nurtem rzeki.

W sumie w gospodarstwie znajduje się około 32 – 39 miejsc noclegowych oraz 8 – 10 miejsc na sąsiednim siedlisku.

Zapraszamy na Noclegi w Biebrzańskim Parku Narodowym, Agroturystykę nad Biebrzą
 • Pensjonat – pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • Mieszkanie wakacyjne 4-osobowe
 • POLE NAMIOTOWE – “Przystanek Biebrza”
 • Chata Retmana- oddzielne siedlisko
 • Spichlerz – „Chałupka Sołtysa” (4-osobowy)
 • Spichlerz – „Biebrzańska Chatka” (4-osobowy, max 6-os.)
 • Domek letniskowy – „Chata Flisaka” (max dla 6-osób)

Pensjonat – pokoje dwuosobowe z łazienkami

Pensjonat agroturystyczny w Dolinie Biebrzy, to nasza najnowsza inwestycja. Składa się z 7 pokoi z łazienkami oraz zaplecza gastronomicznego. Adaptacja dawnych budynków gospodarczych (stodoły i obory) okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki ich przebudowie powstał kameralny i uroczy pensjonacik położony bezpośrednio nad brzegiem Biebrzy. Takie wyjątkowe umiejscowienie sprawia, iż budynek “wtopiony” jest niemal w Biebrzę. Z tarasu, jadalni oraz części okien pokoi rozciąga się widok na rozległą dolinę Biebrzy i meandrującą wśród niej rzekę. Budynek wykończony jest głównie z drewna i charakteryzuje się piękną, tradycyjną architekturą. Klimatyczne, przytulne 2-osobowe pokoje z łazienkami zapewniają wygodny i przyjemny odpoczynek. Stylowa kuchnia z dużym, prawdziwym piecem kaflowym sprzyja nie tylko spożywaniu posiłków ale też i długim posiadówkom. W okresie zimowym kaflowy piec staje się duszą domu i przyciąga do siebie błogim ciepłem.

 • Pokój 2-osobowy “Rycyk”
 • Pokój 2-osobowy z dostawką „Czajka”
 • Pokój 2-osobowy „Bóbr”
 • Pokój 2-osobowy „Kulik Wielki”
 • Pokój 2-osobowy „Łoś”
 • Pokój 2-osobowy „Wilk”
 • Pokój 2-osobowy „Wodniczka”
pokoje 2-osobowe z łazienkami 160 zł/pokój/doba, powyżej 2 noclegów 150 zł/doba
długie weekendy, święta 170 zł/pokój/doba
pokój rodzinny “Wodniczka” 180 zł/pokój/doba, długie weekendy, święta 210 zł/doba. Kolejne osoby śpiące na sofie 50 zł/os./doba

Dom letniskowy Chata Retmana

Oddajemy do Państwa dyspozycji naszą drugą kwaterę agroturystyczną położoną w tej samej miejscowości, czyli we Wroceniu nad Biebrzą. Siedlisko usytuowane jest na początku wsi, przy wjeździe do miejscowości. Od naszego głównego gospodarstwa agroturystycznego “Dolina Biebrzy” dzieli je odległość około 500m.

Oferujemy nowy, całoroczny dom, tzw. “Chatę Retmana” o powierzchni około 95m2 w skład którego wchodzą 3 sypialnie usytuowane na poddaszu (dwie 2-os. i jedna 4-os.), salon z piecem kominkowym, wyposażoną kuchnię (płyta indukcyjna, piekarnik lodówka, naczynia), dwie łazienki (na parterze i na poddaszu) oraz werandę. W sumie w domu przenocować może 8-10 osób.

Posesja nie jest zamieszkana przez gospodarzy, co gwarantuje gościom maksimum swobody i prywatności. Teren siedliska o powierzchni 3700 m jest ogrodzony i posiada nieograniczone miejsca parkingowe. Do dyspozycji gości jest też obszerna 2,5 hektarowa działka z dostępem do Biebrzy, która znajduje się po drugiej stronie ulicy.

Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość korzystania z posiłków w naszym głównym gospodarstwie. Znajduje się też tam wypożyczalnia kajaków, łodzi, canoe, tratw oraz rowerów.

domek na wyłączność do 8 osób 560 zł/doba, kolejne osoby 50 zł/os./doba
długie weekendy, święta do 8 osób 660 zł/doba, kolejne osoby 50 zł/os./doba

Domki letniskowe

 

 • Domek letniskowy „Spichlerz Jałówka” (od 6 do 8 osób), powstał w około 1950 roku w miejscowości Jałówka nieopodal Dąbrowy Białostockiej. W roku 2021 przeniesiony został do Wrocenia i tu pieczołowicie odrestaurowany.

 

 • Domek letniskowy „Spichlerz Grabowo” (od 6 do 8 osób), powstał w okresie międzywojennym w miejscowości Grabowo nieopodal Dąbrowy Białostockiej i Lipska nad Biebrzą. W roku 2021 przeniesiony został do Wrocenia i zaadaptowany na wiejską chatkę.

 

 • Domek letniskowy Spichlerz Stock” (od 6 do 8 osób), to domek z duszą. Powstał w około 1890 roku w miejscowości Stock nieopodal Dąbrowy Białostockiej. W roku 2021 przeniesiony został do Wrocenia

 

Kompleks trzech domków zlokalizowany jest we wsi Wroceń nad Biebrzą na dużej 2,5 hektarowej działce z własną linią brzegową. Domki oddalone są o około 500 metrów od naszego głównego ośrodka agroturystycznego „Dolina Biebrzy”. Niewątpliwym atutem domków jest bardzo atrakcyjne położenie z widokiem na Biebrzę oraz jej dolinę.

Zadbaliśmy o wysoki standard, bogate wyposażenie oraz gustowne wykończenie domku. Dodatkowym atutem jest podlaski charakter wiejskiego budownictwa drewnianego. Domki posiadają ogrzewanie i zapewniają komfortowy pobyt bez względu na pogodę za oknem. Na parterze znajdują się izby wypoczynkowe wyposażone w kanapę, TV, część jadalną z aneksem kuchennym (zmywarka, płyta indukcyjna, lodówka i naczynia). Na poddaszu znajdują się dwie odrębne sypialnie.

Zapraszamy przez cały rok.

domki na wyłączność Cena – 420zł/doba (do 4 osób), każda kolejna osoba 50zł/doba
długie weekendy, święta Cena – proszę o kontakt

Spichlerzyki

Domek letniskowy “Biebrzańska Chata” (dla 4, max 6 osób), to klimatyczny, ponad 100-letni spichlerz nazywany też na podlasiu “świronkiem”. Po długich poszukiwaniach i przejechanych wielu kilometrach spichlerzyk udało nam się wypatrzyć w opuszczonym gospodarstwie na koloniach sąsiedniej wsi Dolistowo. Spichlerz ukazał się nam dopiero jesienią, gdy odsłoniły go opadające liście zarośli które go otaczały. Po przewiezieniu go do naszego gospodarstwa nad Biebrzą we Wroceniu został pieczołowicie odrestaurowany i przerobiony na przytulny, klimatyczny domek letniskowy. Spichlerzyk jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajduje się pokój dzienny wyposażony w łazienkę (prysznic, umywalka, wc), aneks kuchenny (lodówka, płyta indukcyjna, zlewozmywak, okap, naczynia) stół, krzesła, szafę oraz rozkładaną sofę. Na poddaszu, tzw. stryszku znajduje się sypialnia z czterema jednoosobowymi łóżkami wyposażonymi w wygodne materace.

spichlerz na wyłączność 280 zł/doba (przy 1-4 osobach), każda kolejna 40 zł/doba
długie weekendy, święta 320 zł/doba

Domek letniskowy “Chałupa Sołtysa” (dla 4 osób), to maleńki ponad 110-letni spichlerz, określany lokalnie też jako “świronek”. Odnaleźliśmy go w opuszczonym gospodarstwie w jednej z podlaskich wsi skąd został przywieziony i samodzielnie przez nas wyremontowany i przerobiony na domek letniskowy. Nazwa “Chałupa Sołtysa” pochodzi od znalezionej podczas rozbiórki spichlerza starej, urzędowej tabliczki z napisem “Sołtys”. Spichlerzyk posiada dwa pomieszczenia. Na dole znajduje się pokój wyposażony w łazienkę (prysznic, umywalka, wc), kanapę, stół, krzesła, szafę, lodówkę oraz czajnik elektryczny. Na poddaszu, tzw. stryszku  znajduje się sypialnia z dwoma łóżkami jednoosobowymi. Na stryszek prowadzą drewniane schody usytuowane na zewnątrz budynku. Domek letniskowy “Chałupa Sołtysa” położony jest nad brzegiem Biebrzy, w odległości około 20 metrów od linii brzegowej.

spichlerz na wyłączność 300 zł/doba (do 4 osób) kolejne 50zł/doba
długie weekendy, święta 340 zł/doba (do 4 osób) kolejne 50zł/doba

Domek letniskowy – “Chata Flisaka” (4, max. 6-osób)

Nieduży, parterowy domek położony nad brzegiem Biebrzy. Domek składa się z dwóch odrębnych pokoi oraz jednej łazienki (wc, natrysk, umywalka). W pierwszym pokoju znajdują się trzy łóżka jednoosobowe, w drugim pokoju jedno łóżko jednoosobowe oraz rozkładana kanapa z funkcją spania dla 2 osób. Domek wyposażony jest w lodówkę oraz czajnik elektryczny. Dominującym materiałem wykończeniowym wnętrz jest drewno, co czyni je przytulnymi i ciepłymi. Domek znajduje się około 20 metrów od rzeki i wtapia się znakomicie w dziką scenerię Biebrzy.

domek na wyłączność 300 zł/doba (przy 1-4 osobach), każda kolejna 50 zł/doba
długie weekendy, święta 330 zł/doba (przy 1-4 osobach), każda kolejna 50 zł/doba

Mieszkanie wakacyjne 4-osobowe

Samodzielny obiekt (dobudówka do pensjonatu) składający się z dwóch dwuosobowych pokoi oraz jednej łazienki (prysznic, umywalka, wc). Pokoje są przechodnie, dzieli je łazienka. Każdy z pokoi ma również oddzielne wejście, jeden od strony rzeki, drugi od podwórka. W jednym pokoju znajdują się dwa łóżka 1-osobowe, w drugim jedno łóżko 2-osobowe. Polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi. W jednym pokoju śpią rodzice w drugim dzieci – razem, a jednak osobno. Mieszkanie wyposażone jest w lodówkę oraz czajnik elektryczny. Widok na rzekę… gratis.

mieszkanie na wyłączność 250 zł/doba
długie weekendy, święta 280 zł/doba

Pole namiotowe

Pole namiotowe “Przystanek Biebrza” położone jest nad brzegiem rzeki Biebrzy w małej i spokojnej wsi Wroceń. Znajduje się w środkowej części Biebrzańskiego Parku Narodowego w połowie szlaku wodnego Biebrzy oraz na szlaku rowerowym Green Velo. Pole funkcjonuje przy gospodarstwie agroturystycznym “Dolina Biebrzy”. Jest zadbane, czyste, ciche oraz bezpieczne.

Atrakcyjna lokalizacja sprzyja wypoczynkowi oraz stanowi znakomity punkt wypadowy do zwiedzania BPN. W obrębie 50 km znajduje się większość atrakcji regionu, począwszy od miejsc ściśle związanych z przyrodą i historią Doliny Biebrzy po te trochę dalsze, jak np. Tykocin, Białystok, Augustów, czy choćby nawet Wilno.

Podczas pobytu na naszym polu namiotowym w jednym miejscu macie Państwo możliwość noclegu, zamówienia posiłków (śniadań i obiadokolacji), skorzystania z wypożyczalni sprzętu turystycznego (kajaki, canoe, tratwy, rowery, łodzie, rower wodny), spływów kajakowych, spływów tratwami.

Wyposażenie pola:

 • łazienka z ciepłą wodą (natrysk szt.1, umywalki szt.2, wc szt.3)
 • miejsce na ognisko (trzy wyznaczone paleniska)
 • drewniane ławy i stoły
 • kąpielisko (niestrzeżone)
 • wieża widokowa z pomostem
 • przyłącze elektryczne
 • bezprzewodowy internet
 • plac zabaw
 • sauna, tzw. “Ruska bania”
pobyt na polu namiotowym 20 zł/os./doba
ustawienie przyczepy kempingowej/camperu 20 zł/doba
samochód osobowy 10 zł/doba
przyłącze elektryczne 12 zł/doba