Poradnik

Zanim przyjedziesz.

O Nas


 Jak sama nazwa wskazuje „www.splywybiebrza.pl” to przygoda nad Biebrzą, to nasze hasło przewodnie. Zajmujemy się działalnością ekoturystyczną na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. W ramach działalności realizujemy imprezy mające charakter turystyki aktywnej (kwalifikowanej). Prowadzimy nad Biebrzą rodzinne gospodarstwo agroturystyczne oraz wypożyczalnię sprzętu pływającego. Dysponujemy tratwami biebrzańskimi, kajakami, canoe oraz łodziami. Oferujemy kompleksową opiekę grupom zorganizowanym jak i klientom indywidualnym. Oprócz spływów Biebrzą zapewniamy zakwaterowanie w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym, smaczną lokalną kuchnię oraz wiele ciekawych atrakcji.

Spływy tratwami na Biebrzy organizujemy już od kilkunastu lat. Historia biebrzańskich tratw jest stosunkowo młoda poimo, że jej początki sięgają ubiegłego wieku, a dokładniej rzecz biorąc lat 1998-1999. Nasze tratwy, choć kojarzone często z tymi z Dunajca, różnią się od nich znacznie. Biebrzańskie tratwy stworzone zostały z myślą o zamieszkaniu na nich. Wyposażone są we wszystko, co jest niezbędne do kilkudniowego spływu. Są jednocześnie środkiem transportu, domem, pomostem do kąpieli, łodzią do łowienia ryb, miejscem do opalania oraz znakomitym punktem do obserwacji przyrody. To takie biebrzańskie „houseboaty”.

Tereny na których działamy charakteryzują się dużą wartością przyrodniczą. Jako rodowici mieszkańcy Biebrzy  znamy dobrze prawa jakimi rządzi się dzika rzeka. Swoją działalność prowadzimy w poszanowaniu dla przyrody oraz szacunkiem dla mieszkańców Doliny Biebrzy. Zmieniające się czasy spowodowały, że obecnie inaczej spostrzegamy miejsca, które jeszcze kilkanaście lat temu uznawane były za zacofane i  nieatrakcyjne. Dolina Biebrzy do takich należała. Tętniące śpiewem ptaków biebrzańskie łąki, niedostępne bagna, ogromne przestrzenie i  spokojny nurt rzeki nie były miejscem szczególnie odwiedzanym przez turystów. Paradoksalnie Biebrza na tym skorzystała, przeczekała w spokoju ten czas i teraz budzi ogromny zachwyt i szacunek, zwłaszcza wśród mieszkańców europy zachodniej. Brak dużych zakładów przemysłowych, dzika przyroda oraz życzliwa i gościnna miejscowa ludność decyduje o niespotykanej wartości tego urokliwego zakątka ziemi.

W swojej działalności dążymy do wprowadzenia uczestników naszych wypraw w atmosferę wielkiej przygody, przygody w dolinie nieujarzmionej rzeki nazywanej często polską Amazonią. Warto wybrać się w taką podróż, pobyć wśród dziczy, uciec od cywilizacji, zgiełku i hałasu. To świetny odpoczynek. Psychiczny oczywiście, bo fizyczny nie zawsze.

„Biebrza nie jest normalną rzeką, jest przygodą, która ma na imię Biebrza”